Akdeniz Üniversitesi

haberler

 

 

  • Doç. Dr. Bedia KOÇAKOĞLU'nun konuk olacağı Mevlana Haftası için tertip ettiğimiz ‘Cihan İçredir Adı Aşk’ programımız yoğun ilgiyle Atatürk Konferans  Salonunda gerçekleşti.
mevlana
mevlana
mevlanamevlana 
  • Yönetim Kurulumuzdan rektör hocayı ziyaret

rektör hoca ziyaret rektör hoca ziyaret  

 

  • Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi Milletimizin Temsil Makamına Ziyarette Bulundu

Kasım ayı içerisinde Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi seçimlerinden zaferle çıkan Muhammet Fatih ÖZEL ve yönetim kurulu arkadaşları “Marka Şehir Marka Üniversite” sözüyle çıktıkları yola Ankara’dan milletimizin temsil makamını ziyaret ederek başladılar.

Tasarladıkları projelere destek almak için gittikleri Ankara temasları kapsamında ilk olarak TBMM’de Antalya milletvekillerimizle bir araya geldiler. Projelerini aktarıp fikir alışverişinde bulundukları vekillerimizle beraber, 15 Temmuz gecesi milletimize karşı yapılmak istenen hain darbe girişiminin meclisimizde açtığı yaraları yerinde incelediler. Daha sonra ülkemizi savunma sanayisinde zirveye taşıyan kurumlardan biri olan HAVELSAN’ı ziyaret ederek Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin istihdamı ve staj imkanları için görüşmelerde bulundular.

Öğrenci konseyi Ankara temaslarının ikinci gününde ilk olarak Gençlik ve Spor Bakanı sayın Akif Çağatay KILIÇ’ ı ziyaret ederek üniversitenin eksiklerini aktarıp giderilmesi adına destek aldılar. Ardından Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Ünal ve Rektör yardımcısı Prof.Dr. Erol GÜRPINAR’ ın da katılımıyla Dış İşleri Bakanı sayın Mevlüt ÇAVUŞOĞLU’ na ziyarette bulundular.

Şehir gezisiyle temaslarını tamamlayan öğrenci konseyinin başkanı Muhammet Fatih ÖZEL ve Yönetim Kurulu  “ Biz üniversitemizdeki sorunların farkına vardığımız ve bu sorunlara çözümler bulabileceğimize inandığımız için bu yola çıktık. Marka olan şehrimizdeki üniversitemizi Markalaştırmak adına çalışmalarımıza başladık. Bu kapsamda Öğrenci Konseyi olarak yapmayı planladığımız projelerimizi ziyarette bulunduğumuz bakanlarımız ve milletvekillerimizle paylaştık. Görüşmelerimizde olumlu neticeler aldık ve bazı projelerimizin altyapısını oluşturduk. Biz Öğrenci Konseyi olarak kendimize ve Üniversitemize güveniyoruz. Üniversite arkadaşlarımızın kişisel gelişimi ve donanımı için üzerimize düşen görevlerin farkındayız. Üniversitemizin ulusal ve uluslar arası arenada her zaman başarılarla anılması adına elimizden geleni sonuna kadar yapacağız.” diyerek Öğrenci Konseyinin çalışmalarına aralıksız devam edeceğini belirttiler.

Ankara ZiyaretAnkara ZiyaretAnkara ZiyaretAnkara ZiyaretAnkara Ziyaret
  • Konsey Başkanlığından Öğretmenler Günü Çıkarması

Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı ‘Geleceğimizin teminatı olan değerli öğretmenlerimiz’ sloganıyla üniversite içerisinde 500 adet karanfil dağıtımı gerçekleştirdi.

Ve günün anlam ve önemine binaen yapılan açıklamada Öğrenci Konsey Başkanı Muhammet Fatih ÖZEL şu ifadelere yer verdi,

‘‘Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemize, üniversitemize üstün hizmetleri geçmiş tüm öğretmenlerimizin öğretmeler gününü kutluyor ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyoruz.

Öğretmenler günü, öğretmenlerimiz ve öğrenciler arasındaki sevgi ve saygının zirve noktasına ulaşmış olduğu bir gündür. Bu hususi güne anlam ve önemi açısından bakıldığında öğretmene gösterilen saygının aslına bakarsak topluma verilen değerin bir göstergesi olduğu akıllardan çıkarılmamalıdır. Bu bakımdan öğretmenler günü, özverili öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı elde eden mühim bir gündür.’’

Bir vefa göstergesi olarak ve üniversite için ciddi bir sorun olan Öğrenci-Öğretmen arasındaki köprünün zayıflığını gidermek üzere planlamaları olduğunu, ekip olarak tüm fakülteleri dolaştıklarını ifade eden Öğrenci Konseyi Başkanı Muhammet Fatih ÖZEL bundan sonraki süreçte de istişare mekanizmalarıyla fakülteler odaklı ‘Marka Şehir Marka Üniversite’ yolunda güzel işlere imza atmak istediklerini belirtti.  

öğretmenler günü öğretmenler günü  

Sayfa Özeti: Öğrenci Konseyi

Anahtar Kelimeler: